Sprzedaż w Twojej firmie zaczęła spadać lub wręcz przeciwnie – gwałtownie wzrastać? Zastanawiasz się, jak powtórzyć sukces? A może głowisz się, jak prowadzona komunikacja marketingowa wpływa na Twoje wyniki? Czy wysyłasz klientom spójne treści i jesteś przez nich rozumiany? Znasz mocne i słabe strony swojej działalności? Wiesz, do czego dążysz? Tego rodzaju pytania możemy mnożyć w nieskończoność, ale tylko dobry audyt marketingowy pomoże Ci na nie odpowiedzieć.
To gruntowna analiza pozycjonowania Twojej firmy oraz prowadzonych przez nią działań marketingowych, opisana w formie dokumentu. Jego głównym celem jest określenie, jaki przekaz dla wybranej przez Ciebie grupy odbiorców budują Twoje materiały komunikacyjne z możliwością poznania jego mocnych i słabych stron. W efekcie dowiesz się, jak wygląda wizerunek Twojej marki w oczach odbiorcy oraz co możesz zrobić, aby go poprawić. W końcu lepsze wyniki, to większa sprzedaż i zysk.
Podczas prowadzonych badań oceniam, czy budowany przez materiały marketingowe przekaz wpływa pozytywnie na odbiór marki oraz jakie prezentuje wartości. Sprawdzam, jakie skojarzenia z marką może mieć odbiorca oraz czy wyróżnia się ona czymś wyjątkowym na tle konkurencji. Otrzymane wyniki pomogą Ci poprawić błędy oraz stać się zauważalnym dla tych osób, które są Twoimi potencjalnymi klientami.
Spójność to olbrzymi krok do sukcesu Twojej marki. Podczas mojej kompleksowej analizy dowiesz się, czy wykorzystywane aktualnie materiały komunikacyjne w prawidłowy i pozytywny dla odbiorcy sposób budują obraz Twojej marki. Pamiętaj, że spójność komunikacyjna to podstawa w budowaniu pożądanego pozycjonowania, która jest niezbędna do zauważenia Twojej marki i zapadnięcia w pamięci klienta.
Prowadzona aktualnie komunikacja Twojej marki z pewnością ma swoje mocne i słabe strony. Pomogę Ci je poznać, by dowiedzieć się, z których narzędzi warto korzystać dalej, a które nie przynoszą pożądanych rezultatów. Zdarza się, że obrana strategia jest nieefektywna pod kątem charakteru działalności marki, a także potrzeb jej odbiorców. Całość warto umieścić również w aktualnych trendach komunikacyjnych oraz odnieść do bieżącej sytuacji konkurencyjnej.