Dlaczego wdrażając zaprojektowane zmiany warto skorzystać ze wsparcia i doradztwa?

Opracowanie strategii marketingowej to olbrzymi krok na przód, jednak proponowane zmiany są zwykle na tyle szerokie i wymagające, że najczęściej wprowadza się je etapami. Często jest to nowe wyzwanie dla firmy, a wiedzę uzyskaną podczas szkoleń ciężko jest od razu wprowadzić w praktykę. Warto więc zdecydować się na konsultacje marketingowe, które skutecznie wesprą działania taktyczne oraz pozwolą oswoić się pracownikom z nową strategią i sytuacją w firmie.

Pamiętaj, że posiadanie świetnej strategii to dopiero połowa sukcesu. Musisz również dobrze radzić sobie w jej egzekucji na etapie wdrożenia.

Po co Ci sprawne działania taktyczne?

Mimo, że działania taktyczne – przygotowanie kampanii, współpraca z influencerami, komunikacja w mediach społecznościowych itp. – wypływają z założeń strategicznych, to podczas codziennej pracy czasem trudno jest szybko ocenić, czy są one spójne z przygotowaną strategią. A przecież sprawne działania taktyczne decydują o szybkości firmy w reakcji na codzienne zmagania rynkowe. Dlatego nie należy umniejszać ich znaczenia. Po co Ci dobra taktyka?

  • Działania taktyczne pozwalają na szybkie i częste modyfikacje w odpowiedzi na dynamiczne zmiany rynkowe.
  • Taktyka umożliwia walidowanie pomysłów na etapie konkretnych kampanii marketingowych.
  • Jeśli taktyka zawodzi, należy szybko reagować nową, dopasowaną do potrzeb i sytuacji, dlatego charakteryzuje się ona stosunkowo dużą zmiennością i szczegółowością.

Niejednokrotnie podczas działań operacyjnych firmom brakuje doświadczenia oraz wiedzy, a także wyczucia, jak zareagować na zastaną sytuację rynkową, jakie działania marketingowe zastosować, jak ocenić przygotowaną komunikację. Przedsiębiorcy wdrażający nową strategię patrzą na nią przez pryzmat dotychczasowych działań, co jest równią pochyłą do popełniania ponownie tych samych błędów. W takich sytuacjach sprawdzą się moje konsultacje marketingowe oraz opieka nad podążaniem w wyznaczonym kierunku. Służę radą w codziennych decyzjach dotyczących nie tylko działań marketingowych, ale również w przygotowaniu artykułów i kreacji reklamowych. Po przygotowaniu strategii marki zawsze zapraszam więc swoich klientów do dalszego wspólnego działania.

Klienci